Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
На минерални бани / Re: Хисаря
« Последна публикация от hisarq - Ноември 01, 2018, 17:25:38 »
Хисаря е невероятно място за почивка, отивам всяка година със семейството. Поне от София може да се стигна до някъде по магистралата през Плводив. Минералните бани са нещото, заради което си заслужава да посетите това място. Като цени са нормалните като за такъв тип курорт в България. Важно е всеки преди до посети някои от многото хотели в Хисаря да провери в Интернет за мнение. Като цяло е добре, подкрепяйте българското и почивайте тук :)
2
На море / Re: Бургас
« Последна публикация от Mish - Октомври 24, 2018, 10:32:33 »
Архелоогията на Аква Калиде вече е експонирана и също е градска забележителност
3
САЩ / Re: Ню Йорк
« Последна публикация от Петър - Май 11, 2018, 15:45:25 »
В този блог може да прочетете синтезирано описание с практически съвети на 100 забележителности, които се препоръчва да посетите в Ню Йорк: https://www.your-rv-lifestyle.com/best-things-to-do-in-new-york.html
4
Франция / Re: Париж
« Последна публикация от iva.kaneva - Януари 28, 2018, 14:22:52 »
Ихаа първият пост е доста подробен относно престоят там и забележителностите. Аз бях юли месец и беше страхотно време, нито голяма жега, нито студено. Взехме си една книжка "Пеша из Париж" и се водихме по нея, защото беше разделена на различни райони и всичко беше много добре описано. За жалост за намиране на хотел или квартира не мога да ти дам съвет защото спахме при една приятелка, но като цяло както във всеки голям град центърът е скъп район, но дори да вземеш квартира по-далеч метрото и РЕР са през няколко минутки и са бързи. Карти за градския транспорт си вземи от някоя голяма станция, там има едни лилави, но ми излезна от акъла как се казват и са 25 евро за една седмица за цялата градска и РЕР, а РЕР ти трябва до Дисниленд, Версай и също така тази карта важи за автобусите, които са до летището. Хората са любезни и като попиташ за тези карти ще ти кажат - трябва ти само снимка за тях и да си платиш самата пластика, която не беше скъпа. Някои от билетите си взехме предварително - за Дисниленд, за Айфеловата кула, за Триумфалната арка и така спестяваш чакане, а в Дисниленд и доста пари, защото на място са доста по-скъпи. Относно самолетните билети, ние бяхме в голяма дилема. Нискотарифните Уиз еър, казат на летище Буве, което е на 80км от Париж, да има автобус до центъра на града, но доста повече време пътуваш и като сложим малкото багаж, който може да вземеш и малко се отказахме от тях. Почакахме малко оферти в сайта на https://www.air.bg/bg , но за жалост месец по-рано е била промоцията на Париж, но дори без намаление разликата между Уиз еър и БГ аър беше 200 лева, като в билета от Уиз еър сложих един куфар защото за една седмица двама души не могат с по един ръчен багаж. Най-добре следи офертите всеки ден и ще изскочи нещо. А и забравих ... ако ще ходите на шопинг терапия на избягвайте Шанзе Лизе както пратя много хора, освен, че има магазини, които са много красиви и скъпи има и нормални магазини с доста големи намаления. Молът, в който ние бяхме е Четири Сезона - Quatre Temps (може да има грешка в написаното на френски) там имаше страхотми магазини и страхотни цени и си взехме доста неща. На спирката преди Дисниленд също има един голям Оутлет, но той е за Луи Вютон, Лакост, Армани и от този клас магазини и за нас колкото и да бяха намалени пак бяха доста скъпи. Надявам се да съм помогнала с нещичко, ако имаш нужда от съвет ще се радвам да ми пишеш тук или на лични ще ти кажа всичко, което знам, защото с голямо удоволствие организирахме цялата екскурзия и проучихме всичко доста подробно :)
5
На планина / Re: Рибарица
« Последна публикация от iva.kaneva - Януари 27, 2018, 21:57:28 »
Всеки, който посети Рибарица, нека се спре и в гр. Тетевен, който е на 10-12км от Рибарица. Има страхотен музей, страхотен център, водопади... Да, пристрастна съм, моята майка е от там и там ми е минало детството. Няма да съжалявате, ако отделите няколко часа :)
6
Франция / Re: Париж
« Последна публикация от Boyko Mitev - Януари 27, 2018, 21:45:02 »
Здравейте, смятам, че съм уцелил най-точното място за няколко въпроса свързани с екскурзия до Париж.
С моята приятелка искаме да отидем за една седмица в този прекрасен град. Дали може да ми помогнете с някой съвети...интересни места за посещение, полети, най-подходящо време за екскурзия, абе всичко, което мислите, че ще ни е от полза?
Благодаря !
7
Австрия / Re: Виена
« Последна публикация от Петър - Април 24, 2017, 15:34:37 »
Много добра възможност за разглеждане на Виена предлагат двуетажните автобуси с надпис Vienna Sightseeing, които обикалят по няколко основни линии в и извън града. Туристите могат да слизат свободно и да се качват от всички спирки по маршрута. В автобусите се предоставят слушалки и може да се слуша екскурзоводско описание на забележителностите на няколко езици. Препоръчвам да се купи карта за поне 2 дни, тъй като за 1 ден е крайно недостатъчно, а цената е близка до тази за два дни. С доплащане от 10 евро може да се закупи и билет за разходка с корабче по река Дунав, което представя града от една по-различна и много красива страна – откъм реката. Извън Виена автобусите обикалят до няколко много красиви замъци и манастири - началната им спирка е до градския парк Stadtpark. Линк: https://www.viennasightseeing.at/en/hop-on-hop-off/
Много ме впечатлиха сградите на съвременния австрийски архитект Хундертвасер, които наподобяват тези на Гауди в Барселона. Посетете неговия музей и къща. Срещу Hundertwasserhaus между другото има цял базар за австрийски сувенири на много прилични цени, така че ако мислите да купувате по-добре отидете там, тъй като цените в центъра са почти наполовина по-високи.
Публичният транспорт във Виена е много добре уреден, цената на единично билетче е 2.20 евро. Ако обичате да карате велосипед, то със сигурност ще харесате Виена – системата от публични велосипеди е много добре развита и на много места има стоянки. За да ги ползвате е необходимо да се регистрирате с кредитна карта (може предварително по интернет или на място на автомат) – първият един час е безплатен, а след това се начислява само по 1 евро на час. Ако след първия час обаче върнеш колелото и изчакаш 50 мин. (например се разходиш) броячът за следващото колело отново започва от нула и имаш на разположение още един безплатен час.
Посещаването на представление на Виенската опера е истинско приятно изживяване. Билетите обаче е препоръчително да се резервират по интернет поне месец по-рано, защото непосредствено преди представленията цените за известните опери и балети започват от 120 евро нагоре. С предварителна или групова резервация цените могат да се намалят наполовина. Хубаво е да се спазва официалния дрескод.
8
Австрия / Re: Виена
« Последна публикация от Kemileva - Октомври 01, 2015, 15:26:10 »
Аз също съм една щастливка, успяла да прекара няколко незабравими дни във Виена. И денем, и нощем мога да я опиша с една дума - ВЕЛИЧЕСТВЕНА. Успях да се кача на виенското колело, да видя Пратера, замъкът Шьонбрун, да опитам виенските шницели и невероятните пасти "Сахер".
През деня Виена показва историята си на хилядите туристи, оставяйки ги прехласнати по нейните красиви замъци, градини, катедрали и музеи. А нощем е пълна с романтика..
Не е скъпо - за 30 евро може да намерите прекрасен хотел в центъра със включена закуска. Ресторантчетата предлагат местна кухня, също и различни вкусотии от цял свят. Прилична вечеря за двама ще ви струва около 35-40 евро.
Препоръчвам Виена с две ръце и пак бих искала да я посетя. ;D
9
Полша / Re: Варшава
« Последна публикация от Kemileva - Септември 16, 2015, 11:06:53 »
Тъй като съм пътешественик по душа, и тази година не пропуснах да обиколя из Европа. Спрях се на едно красиво място - полската столица Варшава. И останах много очарована от видяното и преживяното. На първо място искам да отбележа, че в Полша е изключително евтино.Пътувах, нощувах и се храних буквално за нищожни пари. За 4 нощувки платих около 120 лв за двойна стая. Естествено нямах четиризвезден лукс, но аз предпочитам да разглеждам света навън, вместо да се затварям по хотелите.
Посетих Новия и Стария град на Варшава - исторически места, които задължително трябва да се видят. "Старе място" е до река Висла и носи много, много красота. Наистина полската столица е един изключителен град, който успява да се възстанови след разрушенията от Втората световна война. Влезох и в Двореца, който към днешна дата е превърнат в музей.
Поляците са големи патриоти,но нямат лошо отношение към другите националности. Пътувайки в едно такси, шофьорът ми обясни, че във Варшава има три български ресторанта. Обаче аз предпочетох да опитам националната им кухня. Много вкусотии изпробвах, но като че ли най-най вкусни ми бяха джоланите с кисело зеле, сладкишите и една специална салата, на която забравих името. За четирите дни опитах почти всичко и съм доволна  ;D
Ако искате да прекарате няколко хубави дни из Европа, то аз ви препоръчвам Варшава. С малък бюджет, за един уикенд, бихте могли да разгледате повечето забележителности,и да се впишете в този град, запазил духа си, дори и след тежките военни години.
10
ПРОЕКТ BG051РО001-1.2.03-1680

„Старт в бизнеса”

Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на
Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”,
съфинансирано от Европейския социален фонд на Европейския съюз

"При чорбаджийката” ООД успешно завърши реализацията на европейски проект

В началото на септември "При чорбаджийката" ООД отчете като успешно изпълнението на дейностите по проект с европейско финансиране. Целта на проекта беше професионалното оборудване на кухня, зареждане със стока и назначаване на две безработни лица в заведение за обществено хранене в гр. Калофер. Срокът за изпълнение обхващаше периода 01.09.2014-31.08.2015 г., като фирмата бенефициент успя да изпълни всички заложени дейности спрямо поетите ангажименти.

Заведението за обществено хранене вече функционира, а на назначените лица им е осигурена дългосрочна заетост, чрез което се намалява безработицата в населеното място. Чрез професионалните уреди механа "При чорбаджийката" ще има възможност да поддържа богато меню с качествени продукти и на относително ниски цени. Допълнителен ефект от закупеното оборудване ще бъде възможността да се обслужват наведнъж по-големи групи от посетители без забавяне на поръчките.

Самият проект е финансиран на 100% по оперативна програма “Развитие на човешките ресурси”. Той се изпълнява по схема за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ: BG051PO001-1.2.03 „Насърчаване стартирането на проекти за развиване на самостоятелна стопанска дейност - Компонент II”, администриран от Агенцията по заетостта. 

Изпълнението на този проект запълва още една липса сред местните жители на Калофер и посещаващите града туристи, разширявайки достъпа им до качествен обект за хранене.

Инвестира във Вашето бъдеще!
Страници: [1] 2 3 ... 10

Untitled Document